Ugasić pragnienie


Jakiś czas temu pisałem Wam o swoich poszukiwaniach i pragnieniu odnalezienia tego jedynego, rzeczywistego połączenia z Boskością, które by wypełniło mnie spokojem i uczuciem spełnienia.

W Sahaja Yodze otrzymałem wiedzę i co ważniejsze doświadczyłem (i cały czas doświadczam) działania Siły, która prowadzi nas w poszukiwaniach oraz gasi duchowe pragnienie. Tą mocą jest energia Matki (w sanskrycie zwana Shri Mahalakshmi), będąca tą samą Boską energią, która inkarnowała się jako Maria, Matka Jezusa Chrystusa.

Któż inny jak nie Matka jest w stanie ugasić pragnienie swojego dziecka?

Kiedy nasza indywidualna energia Kundalini się przebudzi, moc Shri Mahalakshmi zaczyna działać w nas silniej i obdarza duchowymi cechami, które jednocześnie są właściwościami wody (jako, że ta Moc włada żywiołem wody).

Przede wszystkim jak już wspomniałem wyżej jesteśmy w stanie ugasić nasze duchowe pragnienie i odczuć satysfakcję z połączenia ze źródłem miłości, wiedzy i spokoju. Ale to co jest najważniejsze to rzeczy, które dzięki tej Mocy możemy uczynić dla innych.

Zacznijmy więc od początku. 🙂

Po pierwsze, tak jak nasze pragnienie zostało ugaszone, tak też poprzez obudzenie energii Kundalini możemy ugasić pragnienie każdego poszukiwacza prawdy.

Po drugie, mamy moc rozpuszczania w oceanie spokoju (jakim się stajemy) wszystkich negatywnych emocji, które pojawiają się w naszym otoczeniu.

Po trzecie, jak wiemy woda daje i podtrzymuje życie, dlatego też i my mając przebudzoną w sobie moc Shri Mahalakshmi możemy duchowo odżywiać i podtrzymywać innych.

Po czwarte, zupełnie jak woda możemy „unosić na sobie” jeszcze nie ustabilizowanych w swej medytacji poszukiwaczy dając im poczucie bezpieczeństwa oraz komfort niezbędny do zrównoważonego wzrostu.

I po piąte, dzięki wibracjom, które odczuwamy, mamy moc przenikania. Jak już wiecie, po obudzeniu energii Kundalini zostajemy obdarzeni świadomością wibracyjną, a będąc połączonymi ze sobą poprzez tzw. kolektywną świadomość jesteśmy w stanie  odczuwać nie tylko własny stan energetyczny, ale także stan energetyczny innych osób. Taki dar daje nam możliwość udzielania pomocy każdemu, któremu mamy pragnienie pomóc.

Tak się szczęśliwie złożyło, że już w pierwszym roku swojej praktyki medytacji doświadczyłem istnienia we mnie opisanych powyżej właściwości, a radość z pomagania innym poszukiwaczom była i do tej pory jest ogromna.

piotrek