Praca Kundalini


fragment wykładu (polskie napisy)

Dzisiaj zebraliśmy się tutaj, aby zrobić puję do Adi Kundalini jak również do waszej własnej Kundalini.

Przede wszystkim, myślę, że to jest najważniejsza rzecz do zrozumienia, o waszej własnej Kundalini, że Samorealizacja to Samopoznanie i to, co daje wam Samopoznanie to Ona, wasza własna Kundalini, ponieważ, kiedy Ona podnosi się, wskazuje wam, jakie są problemy w waszych czakrach. Mówimy, że to jest czyste pragnienie, ale nie wiemy, co ta czystość oznacza. Oznacza to wasze niewinne pragnienie. To znaczy, że nie ma w nim żądzy, chciwości, niczego takiego. Ta siła jest waszą własną Matką i jest umiejscowiona w kości trójkątnej. Ona jest waszą własną Matką. Ona wie o was wszystko, jest jak magnetofon. Ona wie o was wszystko i Ona jest całkowicie wiedzą, ponieważ jest Ona tak czysta. I którąkolwiek czakrę dotknie, z góry wie, co złego dzieje się z tą czakrą, więc Ona jest całkowicie przygotowana, i Ona sama siebie reguluje całkowicie, abyście nie mieli problemu przy Jej przebudzeniu. Jeśli jakaś czakra jest zwężona, Ona czeka i powoli kontynuuje otwieranie tej czakry.

Więc ta Kundalini jest Pierwotną Mocą, która jest odzwierciedlona w was i wewnątrz was, w istocie ludzkiej, jest jak wiele nitek energii. Zatem Ona jest jak lina i te wszystkie energie są razem skręcone tworząc Kundalini. W istocie ludzkiej tych nitek jest 3 razy 7 – co daje 21 podniesione do potęgi 108! Ale gdy wasza Kundalini się podnosi, jedna lub dwie Jej nitki wznoszą się i przebijają przez obszar kości ciemieniowej. Tylko jedna lub dwie, ponieważ muszą przejść przez wewnętrzne nadi [kanał], znane jako Brahma Nadi. To wszystko dzieje się spiralnie, ponieważ Kundalini jest spiralą i te nadi też są takimi spiralami. Tak więc wewnętrzne nadi, to Brahma Nadi. Zewnętrzne nadi, to prawa strona [Pingala Nadi] a drugie wewnętrzne nadi, to Ida Nadi [lewa strona] Więc poprzez Brahma Nadi, Ona zaczyna wysyłać te nitki. Dzięki temu, one rozluźniają centrum. Poprzez rozluźnienie centrum, nerwowy system współczulny także zaczyna się rozluźniać, i kiedy to dotrze do czakry Agnya, wtedy wasze oczy zaczynają się rozluźniać, wasze źrenice zaczynają się rozszerzać, a wasze oczy stają się jak Moje, bardzo czarne, całkowicie rozluźnione.

Więc, możecie z łatwością zobaczyć u kogoś, jak daleko jest Kundalini. Jeśli przebiła się przez Agnyę, wtedy źrenice będą całkowicie rozszerzone, a oczy będą błyszczeć. Potem Ona wchodzi do Sahasrary. Teraz, to jest absolutnie czyste światło wiedzy, miłości, współczucia i uwagi. Wszystkie te trzy rzeczy są w tej energii. Wiemy o wielu energiach, jak energia elektryczna. Wiemy o energii światła, wiemy o innych energiach. Ale te energie nie potrafią myśleć. nie potrafią regulować, nie mogą pracować samodzielnie. Muszą być przez nas obsługiwane.

Ale ta energia, sama w sobie, jest żyjącą energią i wie, jak sobie poradzić. Ona myśli. Jeśli spojrzycie na kiełkujące ziarno, znajdziecie na jego koniuszku malutką komórkę, która wie, jak dotrzeć do miękkich miejsc, potem, jak okrążyć kamienie i następnie, jak znaleźć drogę do źródła. Ta komórka ma, powiedziałabym, małą Kundalini w tym, jak się porusza. Ale w waszych wnętrzach jest potężna siła Kundalini. Więc, macie składnicę współczucia, które może być oświecone przez Ducha. Macie składnicę miłości, współczucia i wiedzy oraz ocean przebaczenia. Gdy ludzie dostają Realizację nie rozumieją, że muszą wzrastać. A dlaczego nie wzrastają? Ponieważ nie proszą o te energie.

Osoba, która jest Zrealizowaną Duszą, jeśli powie: „Muszę mieć więcej współczucia. Moje współczucie nie jest w porządku. Moja troska o innych nie jest w porządku. Moja wspaniałomyślność nie jest w porządku. Wykorzystuję innych. Wykorzystuję ich miłość”, wtedy ta energia zaczyna się poruszać, dając wam ten większy wymiar miłości i współczucia. Ale jeśli nie chcecie wzrastać w swej świadomości, wtedy Ona mówi: „W porządku. On jest na wpół Sahaja yoginem. Niech tak będzie”. Nie zaopatruje was w tę energię, która jest w was zmagazynowana.

Mówiłam wam, 3 razy 7, czyli 21, podniesione do potęgi sto ósmej. Więc jakiż magazyn macie wewnątrz siebie!