Jak Oczyścić Czakrę Muladhara

fragmenty wykładów (polskie napisy)

Dzisiejszy dzień jest najszczęśliwszy, dla was wszystkich, dla całego Wszechświata, ponieważ został stworzony Shri Ganesha.

On powstał po to, żeby emitować pomyślność poprzez Jego Chaitanyę [Boskie Wibracje]. Najpierw, cały kosmos został wypełniony tym Chaitanyasrishti [stworzeniem Boskich Wibracji]. Potem włączył się Brahmadeva, i stworzył całą materię. Ale największym błogosławieństwem Boskiej Mocy było stworzenie symbolu Chaitanyi, i ta Chaitanya ma wiele aspektów ale szczególnie w Shri Ganeshy, to jest pomyślność. W tych współczesnych czasach, ludzie stracili poczucie pomyślności. Wszystko, co emituje wibracje, Chaitanyę, jest pomyślne, jest shubh, a co nie emituje wibracji w żadnym wypadku pomyślne nie jest. Więc po pierwsze, cokolwiek czcisz, cokolwiek akceptujesz, to wszystko musi być pomyślne. Każda forma ma współczynnik i wszystkie te formy, które widzisz, niekoniecznie dają wibracje. Ale również w ludziach, okazuje się, że istnieje dużo ludzi, którzy tak jak wy, mają w sobie przepływające wibracje. Ale kiedy ta Chaitanya płynie, przyjmujemy Shri Ganeshę za coś oczywistego.

Nie rozumiemy, że musimy obudzić w sobie Shri Ganeshę. Co to znaczy? Co mamy robić? Aby Shri Ganesha się zamanifestował, mamy do czynienia z pewną ilością Tapasyi – pokut. Po pierwsze, musimy powiedzieć, kiedy usiądziemy do medytacji: „Chciałbym być godny Twojego uznania. Uczyń mnie pokornym, tak, żebym był uznany przez Ciebie, bo moim jedynym pragnieniem jest, aby cię zadowolić”. Potem usiądźcie całkowicie…, medytujcie na Mooladharę, kierujcie swoją uwagę na Niego z absolutną czystością. PAUSE Potem z Moją fotografią przed sobą, mówcie do zdjęcia: „Matko, Ty, która jesteś Shri Ganeshą, daj mi mądrość i rozeznanie” PAUSE Uwaga na czakrze Mooladhara, która umiejscowiona jest poniżej kości sacrum. Skierujcie swoją prawą rękę w stronę zdjęcia, a lewa ręka skierowana jest do Matki Ziemi. PAUSE To pokaże wam, że wasz umysł, lub wasz mózg który jest w całkowitym zamęcie, który nie ma rozróżnienia, który jest skomplikowany który ciągle popełnia te same błędy, który nie rozumie, jak uzdrowić …(niesłyszane), złe uczucia, wszystko to można wyleczyć, jeśli skierujecie swoją prawą rękę do Mnie a lewą rękę do Matki Ziemi.

PAUSE W Nim jest istota wszystkiego, co jest materialne, że bhava, który został stworzony, jest esencją wszystkiego, co zostało stworzone. Przez Niego zostały stworzone wszystkie rzeczy. Kiedy rozwijacie to, rozwijacie swoje poczucie subtelnej twórczości, i poczucie subtelnej świadomości kreatywności. Następnie można rozwijać swoje rozeznanie, jak postępować z innymi, w piękny sposób. Tak, że wasze ego będzie kontrolowane. Zachowanie musi być takie, że nie powinno przejawiać się ego w waszym zachowaniu. Teraz wiele osób powinno spróbować tego, siedząc razem w grupie, medytować, mówiąc mantrę do Shri Ganeshy, starać się poprawić. Ci, którzy myślą, za dużo, powinni również starać się mówić: „Nie to, nie to, nie to …”. Nawet, gdy superego daje myśli, należy powiedzieć: „nie to, nie to, nie to…” W ten sposób będzie rozwijać się ten stan, w którym wzrastacie sami i nic więcej. Tak więc niewinność gra, ale nie uczestniczy.

Widzi grę. Tylko widzi. Ona cieszy się grą. Tylko się cieszy. Więc dzisiaj, kiedy myślimy o Shri Ganeshy, prośmy „Niechaj Jego wielka moc niewinności zostanie w nas oświecona”. “Niechaj moja mądrość świeci w mojej uwadze”. Shri Ganesha kieruje swoje światło w mojej uwadze. Psychicznie, wy ludzie jesteście bardzo dojrzali, nie ma wątpliwości. I zawsze potraficie pięknie oszukiwać samych siebie. To jest punkt, gdzie możecie zobaczyć samych siebie – w introspekcji.

Zróbcie tylko introspekcję: „Dlaczego to robię? Dlaczego nie mogę medytować? Czy jestem na straconej pozycji? Dlaczego nie mogę robić czegoś, co jest dla mnie dobre? Introspekcja jest jedynym sposobem, gdzie możesz zobaczyć siebie, jak daleko jesteś od Shri Ganeshy. PAUSE Również zauważyłam, że kiedy mówię coś, na ogół ludzie zawsze – umysł jest bardzo inteligentny – myślą, że mówię do kogoś innego, nie do nich. Jest to wypukły umysł, tak wybrzuszony, że nigdy nie przyjmuje niczego do siebie, ponieważ nie ma mądrości. Jeśli jesteś mądry, to nie tylko będziesz akceptować ale będziesz rozumieć, i przeniknie to do waszej uwagi poprzez centralny układ nerwowy. Po prostu wiesz, że to jest to. Teraz wiesz, że jeśli włożysz rękę w płomień świecy, poparzysz palce.

Wiesz to z pewnością z doświadczenia i nie będziesz tego robił. Z doświadczenia nauczysz się nie wkładać ręki, swojej ręki do świecy. I tą mądrość macie, nie muszę wam tego mówić. Ale to jest nowe życie, które rozpoczęliście, życie duchowe. Kiedy wchodzicie w życie duchowe, postarajcie się pamiętać swoje doświadczenia, jedno po drugim, jak zostaliście przetransformowani, jak się zmieniliście; jak złe rzeczy, które były w was stopniowo znikały i jak staliście się tacy mili. To usunie waszą depresję, na początek. Wtedy warto pomyśleć: „Co mam dalej zrobić? Czy naprawdę jestem mądry, czy jestem głupi?” Po otrzymaniu swojej Samorealizacji, kiedy Shri Ganesha świeci w twojej uwadze, powinieneś zobaczyć swoje odbicie wyraźnie i spróbować je naprawić. Tylko jeśli masz, taką mądrość „muszę pracować dla mojego dobra” – będziesz to robił.