Codzienna medytacja, oczyszczanie lewej i prawej strony

fragment z wykładu: https://www.amruta.org/1988/07/28/advice-at-armonk-ashram-new-york-1988/

Fragmenty „Rad danych w ashramie Armonk, Nowy York USA”, 28.07.1988

Teraz powinniście iść dalej. Zauważycie, że wasza prawa strona jest gorąca. Wtedy powinniście skierować prawą dłoń w kierunku fotografii, a lewą dłoń do góry, do eteru. Eter zabiera ciepło. Ale to, co rzeczywiście się dzieje polega na tym, że wasza prawa strona dostaje wibracje a ciepło jest przesunięte do lewej strony, a następnie wychodzi do eteru. To ciepło powstaje z futurystycznego stylu życia. Osoby, które są zbyt futurystyczne, gromadzą za dużo ciepła. Nadwyżka ciepła powinna odejść, a gdy ono zaczyna odchodzić, jesteście wtedy zdumieni jak to działa.

W tym celu powinniśmy użyć różnych elementów, lecz prawostronni ludzie nie powinni używać w ogóle światła. Oni nie powinni przebywać na słońcu, powinni przebywać w świetle księżyca. Powinni czytać jakąś poezję. Nie powinni nosić zegarków, nie powinni patrzeć na zegar. Powinni pozwolić czasowi płynąć, powinni stać się w pewnym sensie bardzo emocjonalnymi ludźmi. Powinni śpiewać pieśni „bhakti” [o oddaniu].

Nie powinni praktykować Hatha Yogi. Jest tak wiele czynności, których nie powinni robić, jeśli są prawostronni. Będziecie zdumieni, jak ludzie uzyskali pomoc poprzez tę metodę, która jest w stanie wyleczyć jedną stronę waszej istoty.

Po lewej stronie są ludzie, którzy są posłuszni, którzy znoszą wiele od innych osób, płaczą i szlochają, cały czas znajdują się na „przegranej” pozycji. Tacy ludzie również mają problemy, ponieważ wszystkie ich organy są letargiczne, oni mają problem letargicznego serca, letargicznej wątroby, letargicznych jelit. Wszystko staje się bardzo letargiczne. Wszystkie te problemy lewej strony mogą być wyleczone.

Dodatkowo oni mogą mieć pewnego rodzaju „badhy” w sobie, co oznacza, że są opętani przez kogoś. Oczywiście niektórzy z nich są opętani po prawej stronie. Nie tylko lewa strona może być opętana. Także z prawej strony oni są opętani.

Opętania lewej strony charakteryzują się tym, ze przynoszą wam ból w ciele. Wtedy odczuwacie ból w swoim ciele. Osoba prawostronna nie odczuwa żadnego bólu. Taka osoba sprawia ból innym. Jest bardzo sarkastyczna, bardzo agresywna, niepokoi innych, natomiast osoby lewostronne, same odczuwają ból. One odczuwają ból w tym miejscu, w tamtym miejscu, w jeszcze innym miejscu.

Więc lewa strona powinna być bardzo efektywnie oczyszczana, za pomocą światła. Światło powinno być umieszczone przed fotografią, lewa dłoń skierowana do fotografii, a prawa dłoń powinna spoczywać na Matce Ziemi. Tak oto lewa ręka otrzymuje światło i to światło przechodzi, co sprawia, że negatywność lewej strony przechodzi do prawej ręki, a prawa ręka znajduje się na Matce Ziemi. Matka Ziemia jest tą, która wchłania wszystkie te negatywne siły lewej strony.

Więc to są te dwie strony, które oczyszczamy. Lecz gdy już oczyścicie te dwie strony, to możecie użyć fotografii. Usiądźcie z dwoma dłońmi skierowanymi do fotografii i włóżcie stopy do wody, z dodatkiem niewielkiej ilości soli, siedźcie tak około 5-10 minut, musicie pozwolić wibracjom was oczyścić. Następnie wytrzyjcie stopy. [Wylejcie wodę do ścieku] i usiądźcie do medytacji. Jeśli jesteście w stanie robić to codziennie, nawet 10 minut, to będzie dla was wystarczające.

Nie musicie niczego robić w sposób ekstremalny. Rano musicie zrobić sobie bandhan przed wyjściem z domu. Nie wychodźcie na zewnątrz bez zrobienia bandhanu. Uwaga powinna być cały czas wewnątrz, w takim sensie, że uwaga zostaje roztrwoniona, kiedy idąc ulicą ludzie mają nawyk przyglądania się temu, tamtemu, gapiąc się w ten sposób. To co powinniście widzieć, znajduje się na wysokości 3-4 stóp od ziemi, nie wyżej. Dlatego powinniście widzieć te wszystkie piękne dzieci, kwiaty, to wszystko. Nie ma nic pięknego powyżej tej wysokości. Więc lepiej jest patrzeć do wysokości 3-4 stóp [ok 120 cm], jeśli jest to możliwe, aby naprawić waszą uwagę. aby wasza uwaga stała się skupiona.

Będziecie się czuć bardzo zrelaksowani i odprężeni od zbytnio rozbieganych oczu. Oczy są bardzo ważne. One są bardzo ważne, jak zauważycie, gdyż wy jesteście zrealizowanymi ludźmi, teraz wasze oczy mają blask, pewien rodzaj światła w oczach. A to światło świadczy o tym, że jesteście Zrealizowanymi Duszami.

Lecz aby to utrzymać w należytym stanie, musicie patrzeć na rzeczy, które nie są anty-boskie, które nie są brudne, które nie są sprośne, które nie są przeciwko zasadom Sahaj, które nie są przeciwne kulturze Sahaj. Jeśli zdołacie to robić, bardzo wam to pomoże.