Bogactwo


Shri Mataji: Czy masz pytanie? Czy to tajemnica? Po prostu powiedz. Tutaj nie ma sekretów. Wszyscy są otwarci. Po prostu zapytaj.

[nie słychać pytania]

Shri Mataji: Podejdź tutaj. Proszę powiedz trochę głośniej.

Pytanie zadane w języku Marati.

Shri Mataji przez 4min mówi w Marati.

Jedną z cech świętego jest to, że nie stosuje agresji, ani też nie przyjmuje żadnej agresji.

Bóg ustalił Lakszmi, a człowiek ustalił pieniądze. W tym leży największa różnica. Bóg robi wszystko w równowadze. A rzeczy które są dla nas pożyteczne pochodzą od Boga. Rzeczy które są dobre dla nas pochodzą od Boga. Lakszmi jest żeńską osobowością. To oznacza że osoba, która ma pieniądze powinna mieć matczyne serce. Ile osób mających pieniądze ma serce jak matka?

Po drugie ona jest znana jako Kamala. Stojąca na lotosie. Ona jest tak lekkiej, zwiewnej natury. Także osoba która umie stać na lotosie. W innym razie tutaj jeśli ktoś jest bogaty on nie będzie mieć wstydu, żeby zajechać do domu biedniejszej osoby wystawnym samochodem. Jeżeli jest bogaty to powinien czuć wstyd, że ta osoba jest biedniejsza. Powinienem pójść pieszo do tej osoby, jak mogę jechać luksusowym samochodem. Mój Duch jest tym urażony. Ilu bogatych ludzi potrafi stać na lotosie? Pieniądze zawsze ranią ludzi lub nękają innych.

Z czterech rąk Lakszmi Dżi, jedna ręka jest tak, a druga w ten sposób. Tą ręką daje. Pieniądze które nie są „dające” [gotowe pójść dalej] to nie Lakszmi. Jak wielu ludzi lakszmipati ofiaruje darowizny. Dają dzieciom, wnukom, prawnukom, a te osoby są później gotowe podciąć im gardła i może nawet nosy. Ale kiedy mogą sprzątnąć to innym ludziom to tak zrobią. Oni zostawią swoje dzieci w głodzie, a żonę na pastwę losu. To są właśnie pieniądze. 

Dla Lakszmi powinien być ofiarunek pieniężny. Wtedy to płynie. Lubisz to to weź, lubisz tamto to weź. Pieniądze tu przychodzą tam odchodzą, tam przychodzą tu odchodzą. Widziałam wielu takich ludzi. Mój ojciec był takim człowiekiem. Zawsze dawał darowizny. I kiedy dawał nigdy nie wznosił oczu w górę. Jeżeli ktoś mówi „popatrz przed oddaniem”, to on mówił „ kim ja jestem żeby widzieć” [„nie jestem nikim, żeby patrzeć”], Bóg zasiada na górze, żeby widzieć. Ja daje, Bóg daje, a ci co chcą biorą. Ja po prostu siedzę pośrodku. Jeżeli ktoś chce, to sobie weźmie. 

Bogactwo to coś co płynie. Jeżeli coś jest zastałe, to są to pieniądze. Wtedy złodziej to ukradnie lub coś innego się stanie. Jeżeli masz bogactwo powinieneś wspierać innych. Dawać im schron/ ochraniać ich. W innym razie czy bogactwo jest po to żeby pić alkohol? W dzisiejszych czasach bogactwo oznacza ilu alkoholikom dałeś alkohol. Ilu osobom dałeś obiad w Taj Mahal. Tylko wtedy on jest bogaty. Ale on nie jest Lakszmipati. W naszym kraju ludzie nie mają pieniędzy na jedzenie, a ty idziesz do Taj Mahal napić się alkoholu. Wszystko to jest działem reklamy piekła. Pójdziecie przez to prosto do piekła.

Ona ma lotos w dwóch rękach, w kolorze różowym. Jej sari także jest różowe. To oznacza, że serce takiej osoby powinno mieć ciepło. Powinno być pełne miłości. Kiedyś byli tacy ludzie, dziś trudno ich znaleźć. Czego chcesz. Biżuterie mojej żony, proszę bardzo. Mają otwarte serce. Czują odpowiedzialność. Bóg dał mi bogactwo, po to by pomagać innym. Czego potrzebujesz? Weź to. Wtedy inni się ustawią by stworzyć ci dalsze problemy. To jest znane jako lakszmipati. Oni nie ważą tylko dają. Lotos oznacza, że mają wewnętrzne piękno. Skąpi ludzie nie są bogaci.

Skąpi ludzie są odpychający. Jak oni mają się stać lakszmipati? Są chytrzy, noszą szatę z ciernia i nazywają siebie bogatymi, jak oni mają się stać lakszmipati? Osoba która jest bogata z natury, jest określana jako bogata nieważne gdzie śpi, zawsze śpi jak król.

Bogata osoba to taka która nigdy nie czuje, że jakieś bogactwo jest większe od niej. Tylko taka osoba może zostać Lakszmipati. Jest tak skromny, że czuje się zawstydzony mówiąc o swoich pieniądzach, bo przecież to nie są moje pieniądze to jak mam o tym mówić. On będzie Lakszmipati. On jest tak bardzo jak kobieta. Ale w dzisiejszych czasach jak masz jedno drzewo w domu, to mówisz że masz całe ogrody. Gdy masz jeden pokój to mówisz, że masz całe budynki.

Tacy głupi ludzie wcale nie są bogaci. Bogata osoba jest niezwykle nieśmiała. Wstydzi się powiedzieć, że jest bogata. Pomaga innym w taki sposób, że nikt o tym nie wie (bez rozgłosu). Tacy szlachetni ludzie, są nazywani nobliwymi po angielsku, to są Lakszmipati.

Lotos w dwóch rękach znaczy, że dom takiej osoby powinien mieć piękno. Gdy idziesz do domu bogacza i jego żona się irytuje, czy to jest dom lakszmipaty? To jest dom szaleńca. Ale dom w którym cię szanują, w którym jesteś mile widziany, to jest dom lakszmipati. Tak jak w kwiecie lotosu nawet robak jest szanowany. I do tego daje wygodne miejsce do spania w swym łonie. Pieniądze to [niejasne] rzecz.Czy zrozumiałeś mój synu? Tak więc kim ty jesteś? Czy jesteś zamożny, lakszmipati czy po prostu bogaty?

Miejscem Lakszmi jest nasza Nabhi czakra. Ona także zostaje obudzona, w innym razie nic się nie wypracuje. Nie powinniśmy mieć przesadnej Lakszmi, ale zrównoważoną Lakszmi. Powinna być zachowana równowaga.