Czy nie sądzi Pani, że hipnotyzer też uważa siebie za katalizator?


Poszukiwacz: Wcześniej wspomniała Pani o hipnozie a także powiedziała, że uważa się za katalizator i czy nie sądzi Pani, że hipnotyzer też uważa siebie za katalizator? 

Shri Mataji: Tak, tak bez wątpienia. Tak, tak to prawda, ale różnica jest taka, że hipnotyzer podporządkowuje sobie was, on nie daje wam żadnej siły, ani nie nadaje żadnego wymiaru waszej świadomości – rozumiesz? Istnieje olbrzymia różnica pomiędzy tymi dwoma. Widzicie, macie swoją własną siłę w sobie. Powiedzmy, na przykład, wasz Duch.

Więc jestem katalizatorem, widzicie, możecie użyć łyżki, aby podać truciznę albo możecie użyć jej, by podać nektar, prawda?Więc jeśli podajecie nektar, wtedy jest to wspaniała sprawa, a jeśli podajecie truciznę, to jest potworne. Tak to jest. Zatem hipnotyzer używa hipnozy – rzecz w tym, w jaki sposób on hipnotyzuje. To, co on robi to spycha was w waszą podświadomość, w waszą kolektywną podświadomość, gdzie was opanowuje. Jesteście pod jego kontrolą. On mówi: „Stajesz się jak dziecko”, stajecie się jak dziecko. „Possij smoczka”, zrobicie to. Co to ma być? 
Tutaj natomiast stajecie się Duchem w tym sensie, że stajecie się kolektywnie świadomi. To nie jest hipnoza, ponieważ wy sami możecie to poczuć. 

Na przykład, weźcie dziesięcioro dzieci, które są Zrealizowanymi Duszami. Istnieją dzieci, które są Zrealizowanymi Duszami, nawet bardzo małe dzieci. I przyprowadzicie je do człowieka, który cierpi z jakiegoś powodu. Następnie, zawiążecie im oczy i zapytacie je: „Jaki jest problem tego pana?” Pokażą te same palce, wszystkie pokażą te same palce i powiedzą: „Ten piecze”, widzicie, ponieważ odczucie, jakie macie – pieczenie, drętwienie lub chłodny powiew, nowy rodzaj świadomości wibracyjnej, jest z wami zrodzony. 

Ale w hipnozie jest wręcz przeciwnie, po hipnozie czujecie się zmęczeni i wykończeni, tak jakby ktoś was dojeżdżał niczym konia. 

To jest dokładnie na odwrót. I zaczynacie wzrastać w sobie i rozumieć, możecie leczyć ludzi, rozumiecie, które centra są zablokowane, rozumiecie, które centra u innej osoby są zablokowane. Widziałam, że na początku ludzie są trochę zdezorientowani i nie wiedzą: „Czy to są moje centra, czy twoje centra”. Mamy sposoby i metody, poprzez które możecie to rozróżnić. Możecie sprawdzić, które z waszych czakr są zablokowane, a które centra zablokowane są u innej osoby. Wiecie również, jak je poprawić, wiecie również, jak dać Realizację innym i jak ich wzmocnić ich własnymi mocami. Tak więc, to po prostu jest na odwrót. Ale katalizator może być przerażający i katalizator może być po prostu niebiański.