Czy obudzenie Kundalini jest niebezpieczne?

Poszukiwacz: Czy obudzenie Kundalini jest niebezpieczne?Shri Mataji: „Muszę powiedzieć jedną rzecz, że Kundalini wcale nie jest niebezpieczna. Ona jest waszą Matką. To są jacyś naiwni ludzie, którzy próbują różnych rzeczy jak [kineza] wkładając palce do gniazdka twierdzą, że doznali szoku elektrycznego, ale Kundalini nigdy nie daje nawet szoku jak to było kiedyś robione. 
Jednak jest pewna ochronna siła wewnątrz nas, która jest umiejscowiona w ostatnim centrum tam, jak widzicie.Nazywana jest podporą Muladhary i wsparciem Kundalini, to jest niewinność istot ludzkich. 
Tak więc gdy ludzie próbują wykorzystać niewinność poszukiwacza, wtedy ta siła tego centrum wznosi się poprzez współczulny układ nerwowy i objawia się to na różnorakie sposoby, ludzie zaczynają krzyczeć, dostają pęcherzy, gorąca i tym podobnych.

Jednak gdy Kundalini zostaje obudzona poprzez Sahaja Jogę, to wznosi się centralnym kanałem jeżeli jest on w dobrym stanie. Możecie poczuć trochę ciepła, w niewielkim stopniu na początku, ponieważ gdy wasze ciało lub umysł jest w stanie tumultu, wtedy może początkowo trochę ciepła uchodzić z waszej głowy. Podobnie jak w systemie wentylacyjnym, a później możecie już odczuwać Chłodną Bryzę. Nigdy gorąco. To was ukierunkowuje konstruktywnie.

Gdy na przykład eksperymentujecie z helem i go podgrzejecie, to zauważycie że każda molekuła zaczyna się zachowywać w bardzo dziwaczny sposób. Ale gdy go schłodzicie, to każda molekuła zachowuje się w bardzo kolektywny sposób i podobne zjawisko obserwujemy gdy dostajecie wasza samorealizację.

Zaczynacie czuć Chłodny Powiew z rąk, ale wszystkie te doświadczenia które oni opisali i ci ludzie, którzy to zrobili w nieautoryzowany sposób, człowiek który prowadzi nieczyste życie, który nie ma współczucia tylko chciwość w swoim umyśle, taki człowiek nie może podnieść Kundalini. Tak jak ona wcześniej powiedziała, nieuczciwy, szalbierski człowiek nie może podnosić Kundalini, tylko pojawi się gniew niewinności i rani ludzi.

Teraz w Sahaja Jodze mamy tysiące ludzi na całym świecie, którzy odnieśli korzyści i nikt jak dotąd nie poczuł żadnego dyskomfortu. Tylko raz czy dwa widziałam, kiedy osoba była opętana przez jakieś sprawy czarnej magii, wtedy dostają dreszczy lub trochę nimi trzęsie, albo ludzie z reumatyzmem zaczynają drzeć, ale to jest łatwe do skorygowania.”