Gdy siła Kundalini budzi się wewnątrz nas co się wtedy dzieje?


Shri Mataji: Gdy siła Kundalini budzi się w nas co powinno się wtedy stać? Ponieważ w każdej osobie Kundalini budzi się inaczej. Na przykład, ktoś ma blokadę na czakrze Nabhi, wtedy Kundalini po obudzeniu będzie wywierać presję na to miejsce. Wtedy będziecie mogli zobaczyć na własne oczy pulsowanie tam w kości trójkątnej. Możecie to zobaczyć na własne oczy, pokazywałam to wielu ludziom, gdy wasza czakra Nabhi jest zablokowana, to poprzez metody Sahaja Jogi, gdy oczyścicie waszą Nabhi czakrę wtedy wasza Kundalini się wzniesie wyżej. Możecie wykryć jej pulsowanie na różnych czakrach przez stetoskop. Wtedy idzie tutaj i naciska na czakrę i jeśli ciągle się nie otwiera to wtedy pojawia się też dźwięk. 
To dlatego Kabir powiedział shunya Shikhar par anahad baje. Będziecie w stanie usłyszeć tutaj dźwięk Dhak-Dhak. Czy czytaliście Kabira? To dlatego dostaliście realizację tak szybko. Gdy jesteście bardzo dobrym instrumentem, na przykład jest bardzo dobry samolot i ma też bardzo dobry pas startowy, wtedy nic nie będziecie wiedzieć o starcie. Samolot wystartuje od razu, bez żadnych przeszkód. Podobnie gdy jesteście dobrą osobą, wtedy dostajecie swoją realizację błyskawicznie, od razu, nie będziecie wiedzieć jak się pootwierały wasze czakry, dostajecie wibracje i osiągacie ten stan. To zależy od osoby.
Możecie osądzić czy wasza moc się obudziła czy nie poprzez to, co jesteście w stanie zrobić po realizacji. Gdy jesteście w bardzo dobrym stanie, wtedy podczas obudzenia Kundalini dostajecie realizację i zaczynają z was płynąć wibracje. Ale to jest pociąg towarowy, dla wielu ludzi to może być pociąg towarowy. Więc uniesie się, potem będzie trochę dhak-dhak tu czy tam, gdy jesteście przypadkiem wątrobowym, to pójdzie do wątroby i będzie pulsować. Potem wątroba się poprawi i wzniesie się dalej. Gdy macie blokadę na sercu to tam będzie pulsować. Ale to dwie rzeczy się w tym dzieją, jedno to obudzenie, a drugie to otwarcie Brahmarandry. Gdy nastąpiło w was przebudzenie i Kundalini przekroczyła Agnya czakrę, wtedy dostępujecie świadomości bez myśli i stajecie się wolni od myśli. Jednak zaskakujące jest, że Sahaja Jogini których Brahmarandra jeszcze się nie otwarła, tylko przekroczyli Agnię także mogą podnosić Kundalini innym ludziom, mimo że nie mają jeszcze pełnej samo-realizacji. To niespodziewane. Jestem zaskoczona widząc tę magię Sahaja Jogi. Ale gdy jest w pełni otwarta Brahmarandra i wibracje płyną z waszych rąk wtedy dowiadujecie się, że teraz macie już samorealizację. Jeśli zapytacie taką osobę czy jest zrealizowana, odpowie, że tak, jestem. W takiej osobie jest całkowity spokój. Odtąd czujecie otwarcie ciemiączka, 
tak jak u małego dziecka, tak samo otworzy się w was. Potem czasami trochę się zamyka, znowu otwiera i później jest już utrwalone. Kundalini Szakti porusza się w ten sposób. Następnie zaczynacie czuć czakry innych ludzi i jesteście w stanie powiedzieć jaki mają problem.