Dlaczego czakra Nabhi (Manipura) jest koloru zielonego?


Shri Mataji: Tak, zielona. To jest to co nazywamy Bhavsagara. To ocean iluzji, który jest zielonego koloru ponieważ to jest zasada guru. Zasada mistrzostwa. Widzicie te żółte coś? To jest druga czakra. Jest bardzo ważna, o czym się przekonacie ponieważ większość naszych chorób jest spowodowana przez to właśnie centrum. Muszę wam to powiedzieć, to bardzo ważne, aby to zrozumieć.
To jest czakra Swadishthan, która opiekuje się naszym splotem aortowym (brzusznym), zarządza naszą wątrobą, naszą trzustką, naszą śledzioną, naszymi nerkami, naszym jelitem grubym. To centrum, to żółte, widzicie? Ma ono także jeszcze jedno bardzo ważne zadanie, musi zaopatrywać w energię komórki mózgu, których używamy gdy myślimy za dużo, gdy jesteśmy za bardzo nastawieni na przyszłość.
Wtedy cała prawa strona się przez to podnosi. Ta prawa strona, nasila się za bardzo, zwłaszcza gdy myślicie zbyt dużo o przyszłości, planujecie, to co się wtedy dzieje? Głównym zadaniem jak powiedziałam jest dostarczanie energii do mózgu. Więc ta biedna czakra zostaje całkowicie pochłonięta w tym jednym, głównym zadaniu i zaniedbuje pozostałe. To w ten sposób wysiada wam wątroba, stajecie się wybuchową osobą, chudniecie, zaczynacie wyglądać jak łodyga fasoli. Możecie wygrać konkurs piękności, jak komar. Ale takie komary wykańczają bardzo szybko i nie można się do nich zbliżyć. Jeżeli chcesz się zbliżyć to potrzebujesz długi kij. Ja się przy nich pocę. Taki gorąc. Trudno do nich podejść.
Ponieważ ta wątroba ma funkcję absorbowania gorąca w ciele i uwalniania je do krwiobiegu, ale co się dzieje, gdy ta wątroba nie działa, ona zaczyna wchłaniać całe ciepło jakie ma w sobie i przez to ciepło które absorbuje przestaje działać całkowicie. A to ciepło wtedy idzie w górę i na poziomie prawego serca dostajecie astmy.
Oczywiście to uruchomienie odbywa się po lewej stronie. Widzicie to tutaj są te dwie czakry, lewe i prawe i one spotykają się tutaj w centrum pośrodku. I teraz co się dzieje, gdy używacie za bardzo na prawej stronie? Gdy coś zachodzi po lewej, wtedy rozwijacie problemy psychosomatyczne. Dostajecie astmy. To może wtedy przejść na prawą stronę i może wam zmrozić prawe ramię. Może doprowadzić do dużego bólu prawej strony. Może nawet dojść do paraliżu. Czasem w młodszym wieku, gdy macie powiedzmy 21 – 30 lat i gracie w tenisa, za dużo pijecie, nadużywacie tej prawej strony, wtedy ten gorąc może przejść do waszego serca i możecie mieć ogromny zawał serca, który doprowadza do śmierci. W tak młodym wieku zawał serca jest zawsze śmiertelny.
Następną częścią jak widzicie jest trzustka. Jak trzustka nie działa to dostajecie cukrzycy. Cukrzycy dostają tylko ci co za dużo myślą, nie ci co żyją na wsi, jedzą spokojnie swoje posiłki, wysypiają się. Następnego dnia idą do pracy i nie myślą o swojej przyszłości. Nie mają żadnych planów, ubezpieczeń czy innych. Nie mają stresu, nic z tych rzeczy przez które dostajecie tych problemów nazywanych cukrzycą.
Jak pojedziecie na wieś w Indiach, to zobaczycie, że jak tamtejsi ludzie piją herbatę, to łyżka musi stać pod kątem prostym. W innym razie to nie jest herbata z cukrem. Tak mocno cukrują. Przynajmniej 5 czy 8 łyżeczek. Oni nigdy nie dostają cukrzycy. Podczas gdy w mieście, nawet gdy użyją tylko pół łyżeczki, to wszystko się  [???]
I to oznacza że coś jest nie tak z ludźmi z miasta, którzy siedzą i planują, zwłaszcza ci biurokraci. A co oni takiego planują? Znamy te planowanie biurokratów, gdzie co jest, to czy tamto.

Tak się to odbywa z cukrzycą. Następny jest jeszcze bardziej ważny, gdy wasza śledziona jest zaniedbana. Śledziona jest tą, która zapewnia dostawę w sytuacjach alarmowych. Powiedzmy że zjadłeś posiłek i poszedłeś biegać, to będzie cię tu boleć. To dlatego, że twoja śledziona musiała nagle wejść w tryb produkcji czerwonych ciałek krwi.
Ale nasze współczesne życie jest tak rozgorączkowane. Rano wstajecie, jesteście spóźnieni bo późno kładziecie się spać, bo oglądaliście jakiś straszny film i przez to już jesteście w stanie pogotowia. Potem z rana patrzycie jeszcze w gazetę i widzicie te wszystkie okropne wiadomości. Oni nigdy nie umieszczają dobrych rzeczy, same okropieństwa. Sensacje. Z tymi wszystkimi wrażeniami ten biedny prędkościomierz zaczyna szaleć. Potem wskakujecie do samochodu i widzicie, że jest tak wiele samochodów po drodze i robi się korek. Ludzie zaczynają wybuchać, zwłaszcza ludzie na Zachodzie nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. To jest dla nich za dużo. Nie mogą tego znieść. Za dużo. Potem idziecie do biura i tam siedzi wasz szef cały napięty i sfrustrowany. On prawdopodobnie musiał wypić pół butelki whisky w nocy. I to wszystko spada na ciebie następnego dnia.
I całe życie jest tak pełne złości, agresji, rozgorączkowania, rywalizacji, ogłupienia i ta biedna śledziona dopasowuje się do tego i już nie wie kiedy produkować czerwone ciałka krwi, a kiedy nie. W wyniku tego dostajecie białaczki, raka krwi. Chcę wam powiedzieć, że poprzez Sahaja Jogę byliśmy w stanie uleczyć białaczkę, całkowicie. W Delhi jest dwoje lekarzy, którzy zdobyli swój tytuł lekarski w Sahaja Jodze. To już zostało ustalone, parametry medyczne pokazały, i jest też siedmioro lekarzy w Londynie, którzy prowadzą dokumentację ilu ludzi zostaje uleczonych w Sahaja Jodze.
Potem macie nerki, te nerki wysiadają. Lekarze nie powiedzą wam, że to jest nieuleczalne, przepiszą wam dializę, która jest bardzo, bardzo drogim zabiegiem przez te maszyny. Oni muszą przecież zapewnić pracę swoim maszynom, mnóstwo za nie zapłacili. To był taki wielki nakład inwestycyjny, a oni muszą zarabiać pieniądze. Nigdy wam nie powiedzą, że to jest nieuleczalne i wiadomo, że po 15, 20stu dniach będzie po was. Ale jest na to rada, całkowite rozwiązanie na to wszystko. 

Potem macie zatwardzenie, cały czas. I co oni jedzą, byłam zaskoczona, w Genewie, podano chleb z ziarnami bawełny do jedzenia. Powiedziałam baap re, w Indiach nasiona bawełny podje się tylko bawołom, nawet krowy tego nie jedzą. A oni powiedzieli, ale Matko, to jest bardzo dobre na zatwardzenie. Co to za zatwardzenie? To chyba znaczy, że mają same bawoły w Genewie. To chyba z powodu pracy w banku. Po prostu nie mogę tego zrozumieć.
I to wszystko wam się przydarza z powodu tylko tego jednego centrum (czakry). I ta zieleń w zasadzie pokazuje ten brak równowagi jaki w sobie mamy, ponieważ poruszamy się to na lewo, to na prawo i jak torturujemy naszą Matkę, Matkę Ziemię i całą atmosferę. To jest centrum waszego mistrzostwa. Wszyscy ci mistrzowie, prawdziwi mistrzowie, tych których nazywamy Sat Guru, utworzyli je wewnątrz was, ale gdy byliście u jakiegoś fałszywego mistrza, to od razu ono będzie się poruszać w ten sposób. Zrozumiecie gdy wasza Kundalini się wzniesie.

https://www.amruta.org/1991/04/24/los-angeles-public-program-1991/