Oczyszczanie czakr – materialna strona czakr

Niedawno pisałem o mocach Ducha jakie każdy otrzymuje po obudzeniu Kundalini. Jedna z nich pozwala oczyszczanie czakr za pomocą elementów, z których czakry są stworzone. Każdy Sahaja Jogin oczyszcza czakry na dwa sposoby. Pierwszy jest związany z materialną stroną czakr i tym celu wykorzystywane są elementy takie jak ziemia, woda, ogień, światło, eter.

W ludziach możemy wyróżnić dwa rodzaje nieprawidłowo funkcjonujących organów, mogą być nad aktywne lub letargiczne innymi słowy odpowiednio przegrzane lub za zimne. Na przykład osoba, która za dużo myśli, pracuje, wciąż jej uwaga jest na tym co dopiero będzie jest osobą nad aktywną. Takiej osobie nie pomoże element ogień bo sama ma tego elementu w nadmiarze. Nadaktywny Sahaja Jogin wykorzysta element ziemi i wody, aby oddać nadmiar ciepła, który wytworzył.
Dodatkowym sposobem na osiągnięcie balansu na materialnej stronie czakr jest dieta. Osoby nad aktywne powinny ograniczyć jedzenie produktów, które dostarczają ciepła a są nimi np. mięso i ryby odwrotnie sprawa się przedstawia dla osób letargicznych, depresyjnych. Sahaja Yoga jest taka prosta.
Shri Mataji zgodnie z obietnicą Jezusa Chrystusa, przekazała istotom ludzkim wszelką niezbędną wiedzę jak prowadzić zbalansowane życie. Dziękuję Matko.

Tutaj znajduje się diagram z opisem czakr, który przygotował Piotr.