Czy jest coś takiego jak zło


Shri Mataji: Zło? Oczywiście że jest. Zło istnieje. Kto ci powiedział, że nie ma zła? Zło jest. Są ludzie, którzy zostali skrzywdzeni przez zło, którzy są torturowani przez zło. Widzimy to każdego dnia. Istnieją oszuści. Nie wiem ile jest rodzajów zła. Zło istnieje. To nie tylko ignorancja. Ale to przez ignorancję rodzą się w was te szkodliwe, destrukcyjne, złowrogie idee i pomysły. To jest zło. Ten mrok nie jest aż tak groźny, ale te ciernie, które w sobie hodujemy w tym mroku. W tym jest zło. Musimy z tym walczyć.
Jesteśmy w okowach zła, bez wątpienia i zło przychodzi jako atak, bezbożny atak. Mieliście tu zło, weźmy Bauhaus (założona w 1919 szkoła nowoczesnej architektury), powiedziałabym, że byli to źli ludzie, którzy was zaatakowali. Wasza architektura została zniszczona, całe wasze piękno zostało zniszczone. Wszystko zostało zniszczone i co teraz mamy? Całą masę szufladek, przegródek w gołębniku?
I teraz ludzie wariują w tych przegródkach. To był bezbożny atak, zobaczcie to, to tak jasne. Jak możecie powiedzieć, że nie ma zła? Ono przychodzi jako agresja, jako wszelkie idee niewspółmierności, braku równości. Może także być bardzo chytre i złowrogie tak jak postąpili nasi guru, przychodzi odziane w boskie szaty, mówi o Bogu i zabija was od wewnątrz. Powoduje wam choroby, stwarza problemy – to jest zło, to jest zło! Przedstawiać siebie jako boskość będąc złowrogim, nie będąc zrealizowaną duszą, to zło.
Czasami czuję, że w tych dzisiejszych czasach zło jest silniejsze niż ludzkie pragnienie by wznieść się ponad to. To pragnienie musi urosnąć w siłę. Wtedy czym to jest? Czym wtedy będą moce Szatana? Niczym! Mogą zostać unicestwione. Ale jeżeli wolicie głosować na szatańskie prawa – to proszę! To jest wasze pragnienie, to wasza decyzja. Musicie zdecydować teraz. Już nadszedł ten moment. Nadszedł czas abyście zdecydowali czego chcecie. To bardzo bolesna prawda, ale tak jest, zło istnieje.  Nie wierzcie tym ludziom, którzy wam mówią, że nie ma zła. To są najbardziej złowieszczy ludzie, aktywnie rozsiewający zło.
Zawierzcie Mi, ci którzy mówią takie rzeczy. Nie chcę być [niewyraźne].Są sępy, szakale i są ptaki, które wpadają w tarapaty, które są torturowane, które żyją w strachu. To istnieje, nie ma rady! Wy macie po prostu zdecydować. To ludziom trzeba zdecydować. Możecie to jasno zobaczyć, gdy macie swoją Realizację, bardzo jasno.