Mantry w Sahaja Yodze


fragmenty wykładów (polskie napisy)

Widzicie, w Sahaja Yodze nie otrzymujecie żadnych mantr ani niczego. Nie ma niczego takiego jak dawanie wam dużego kursu, jak uczenia was krok po kroku mantr itp. tak u nas nie jest. Co powinniście wiedzieć: gdzie jest Kundalini, jak ona się porusza, która z czakr się blokuje i którą mantrę użyć w związku z tym?

To nie zajmuje dużo czasu, w zaledwie tydzień jesteście w stanie zrozumieć wszystko, co jest istotne.

Lecz stopniowo, korzystając z tego stajecie się sprawni i wiecie, jak z to robić dla siebie i dla innych.

Tu nie ma wiele do zrobienia – to jest podobne do rozwoju dziecka w początkowym stadium, kiedy ono powoli rozwija swą wymowę, ponieważ posiada wbudowaną zdolność kreowania dźwięków. I ono robi to. To samo dzieje się z wami, gdy to już macie, kiedy odczuwacie chłodny powiew na dłoniach, uczycie się poprzez używanie tego, wy sami to rozumiecie, sami stajecie się całkiem sprawni. I będziecie zdumieni, jak szybko się tego nauczycie. Nie musicie uczyć się tego jak z podręcznika z dziedziny nauki, nic z tych rzeczy.

Zaczynacie się uczyć, jesteście w stanie to robić, np. właśnie ta czakra się blokuje, ponieważ teraz, na przykład, ta czakra się blokuje, prawa strona. A dla tej czakry należy użyć mantry do Shri Krishny. Powiedzmy, że ta czakra blokuje się, tutaj, to używamy mantry do Jezusa Chrystusa. Tak to jest, musicie znać mantry i czakry. Ale czakry wy przecież znacie jako wiedzę absolutną, która jest wbudowana w waszych nerwach – wy po prostu ją odczuwacie. Przykładowo ten dżentelmen mówi: „Tu czuję ciepło”. W porządku, co to jest? Co oznacza ciepło tutaj? To jest Sahastrara, lewa strona.

Na początku to była Sahastrara na prawej stronie. A teraz to jest na lewej stronie, tutaj. To oznacza, że jest mantra na to, i właśnie ona musi być zastosowana. Jeśli użyjecie tej mantry, to się oczyści. W porządku? Oto jak powinniście wiedzieć [co robić]. Dlatego powiedziałam, że czasami to ugruntowanie zajmuje trochę czasu, gdyż musicie najpierw poznać to, a następnie używać.

Poszukiwacz: Mam pytanie na temat mantr.

Shri Mataji: Mantry, tak. Więc mamy różne centra energetyczne i te centra posiadają różne Bóstwa.

Jak wam powiedziałam, Jezus Chrystus jest tutaj, Mojżesz jest tutaj, Krishna jest tutaj, mamy schemat tego. W różnych czakrach mamy różne Bóstwa. Proszę podejść bliżej. Podejdź bliżej i on zobaczy, w porządku?

Poszukiwacz: Teraz mogę widzieć, dziękuję bardzo jeszcze raz.

Shri Mataji: W porządku, dajcie mu zobaczyć. Proszę… przekaż to dalej.

Warren: Może jest inny schemat, Matko?

Shri Mataji: Inny schemat? W porządku. Mamy książki. Dlaczego by im nie dać książek?

Warren: Oni mają ze sobą książki, Matko, oni mogą mieć inną książkę.

Shri Mataji: Otwórzcie książki. Macie ten schemat w tych książkach. Widzicie to? Są małe książki przeznaczone tylko dla początkujących, widzicie? A tutaj, wszystko jest podane w skrócie. A to jest ten schemat, na którym musicie się opierać. [Do yogina:] Możesz przekazać to ludziom.

Warren: Jeśli nie dostałeś tego, weź teraz inny egzemplarz. Możecie to przejrzeć. Podaj kilka na zewnątrz, przez okno.

Shri Mataji: Dajcie to też temu panu, on chciał – ach, pan już ma.

Poszukiwacz: Czy to jest w tym miejscu?

Shri Mataji: tak, ty też weź. Więc mantry stosujemy w zależności od tego, w której czakrze jest problem. Przypuśćmy, że wasza czakra Nabhi nie jest w porządku. I jeśli zaczynacie mówić mantrę na tę czakrę, to nie ma z tego pożytku. Więc musicie wiedzieć, które centrum się blokuje, odczuwając na palcach.

Zrozumiecie to z tego schematu, jeśli zobaczycie, na tej stronie napisaliśmy numery zgodnie z centrami, na tej stronie, jeśli zobaczycie to wyraźnie? Więc to są numery centrów. W porządku? A tutaj, na tym schemacie, znajdziecie informacje, kim są różne Bóstwa. Powinniście zrozumieć, gdzie te Bóstwa się znajdują i kiedy musicie powiedzieć mantry, powinniście przede wszystkim przekuć to we właściwą mantrę Sahaja Yogi – czy daliście to?

Warren: Tego nie ma w tych książkach, Matko.

Shri Mataji: Ale oni wam powiedzą. Wzór powinien być taki jak ten, który mówi, cokolwiek to jest, jest ułożone w całość. Mam tu na myśli, że musicie być rekomendowani, ktoś musi powiedzieć. Więc musicie powiedzieć, że Ja jestem tą, która dała wam tę wiedzę.

Więc musicie używać tej konkretnej rzeczy, której wzór oni wam dadzą, a który jest bardzo prosty. I musicie używać imiona tych Bóstw, różnych Bóstw odpowiednio. I stopniowo będziecie zdumieni, że to zadziała. Gdy przyjdziecie tutaj, oni wam powiedzą, to jest bardzo proste, bardzo proste. Ale wy musicie wiedzieć, gdzie są wasze czakry. Przede wszystkim musicie stać się wrażliwi.

Więc zasugerowałabym wam, aby zacząć używać oliwę z oliwek do [nawilżania] palców u rąk i u nóg, zobaczcie. Wcierajcie to porządnie, uczyńcie wasze palce wrażliwymi. Z przeróżnych przyczyn nasze ręce stały się nieczułe, widzicie. Aby je lepiej odczuwać, używajcie dobrą oliwę z oliwek i masujcie to porządnie. Czasami, jak włożycie rękawiczki na noc, one także je zmiękczą. Musicie je zmiękczyć. Delikatne ręce są lepsze. A paznokcie nie powinny być bardzo długie, ani bardzo krótko przycięte. One powinny być odpowiednio zadbane, aby podczas używania ich w pracy nad innymi paznokcie nikogo nie raniły. Ale dla siebie, też nie powinniście mieć zbyt [długich paznokci], szczególnie na prawej dłoni, gdyż będziecie musieli jej używać w ten sposób tutaj, gdzie macie czakrę Vishuddhi. Następnie będziecie musieli użyć waszą czakrę Nabhi w ten sposób.

Więc na początku musicie odczuć, co tak naprawdę się z wami dzieje. Najpierw musicie zrozumieć samego siebie – na czym polega wasz problem, co jest przyczyną waszego cierpienia, a następnie jak to skorygować. Jeśli odkryjecie, w jaki sposób to skorygować i co jest waszym problemem, to najłatwiejszym etapem jest użycie mantry w celu poprawienia swego stanu.

W porządku? To jest bardzo proste. Przebywaliście ze Mną zaledwie jeden dzień, ale będziecie zdumieni, że wiedza o was samych, którą teraz będziecie mieć, będzie ogromna. Zatem pierwszym etapem jest Samorealizacja, poprzez którą poznajecie siebie. Gdy już poznacie siebie, zaczynacie poznawać innych. Ponieważ my jesteśmy kolektywnie świadomi. Ci, którzy są Zrealizowanymi Duszami, stają się świadomi innych. Aby to osiągnąć, kiedy medytujecie starajcie się odczuć, co się z wami dzieje. Lecz nie rozwiązujcie tego na poziomie mentalnym, tylko poprzez wibracje i mantry.

Mantry są bardzo ważne dla Sahaja yoginów. Jeśli te mantry mogą być mówione głośno, jest to lepsze na początku. Dlatego możecie robić to wszystko w odosobnieniu, możecie to robić w swoim pokoju. Musicie tylko mieć odpowiednie miejsce do siedzenia, ustawcie fotografię przed sobą i odczuwajcie swoje wibracje, które powiedzą wam, gdzie blokują się czakry. W ten sposób będziecie wiedzieli, jak pozbyć się blokad w czakrach. Starajcie się to robić nie myśląc. Potem powiedzcie mantry na różne czakry, przede wszystkim na te, gdzie odczuwacie blokady. Najpierw opanujcie je, nie musicie mówić wszystkich mantr. Recytujcie tylko mantry dla danej części, z głębi serca. Ci, którzy myślą, że poprzez recytowanie mantr od rana do wieczora, osiągną coś wielkiego, bardzo się mylą, bo wszystko staje się wtedy mechaniczne.

Tak wielu ludzi posiada nawyk wykrzykiwania mantr cały czas. To nie jest nawyk. Mantry powinny otworzyć wasze czakry, inaczej to nie ma żadnego znaczenia. One powinny być użyte odpowiednio w kluczowych punktach, z wielkim szacunkiem, z dużym zrozumieniem, a następnie pozwólcie im otworzyć wasze czakry, poprzez które czerpiecie „wodę” z tej wspaniałej rzeczy, znanej jako Kundalini.

Niech was Bóg błogosławi.